سفر به ماسوله کویری - 2روز

۳۱

جاذبه‌های این سفر:  روستای پلکانی قلعه بالا، کویر توران، پارک ملی توران بازدید از گور ایرانی (در صورت امکان یوز ایرانی)،‌ ماسه بازی، کوچه باغ‌ها، بازدید از کلوت‌ها و قنات‌ها

 اقامت: اقامتگاه بوم‌گردی بی‌بی زهرا

 تعداد وعده‌های غذایی: ۲ صبحانه، ۱ نهار، ۲ شام

 مدت اجرا: ۲ روز و ۲ شب

 استان مورد نظر: سمنان، ‌قلعه بالا

 درجه سختی: آسان

 قیمت برای هر نفر: ۲۴۰۰۰۰ تومان

  خدمات سفر : بیمه

مسافت از تهران: ۵۲۲ کیلومتر، حداکثر ۶ ساعت

برنامه سفر:

mail یادآوری:  پیشنهاد ما به شما برای رفتن به این سفر،‌ وسیله نقلیه شخصی است. برای راحتی بیش‌تر خود شما و همچنین کمتر شدن هزینه سفر.

روز اول: شما از مبدا باید طوری که عصر به اقامتگاه بی‌بی زهرا برسید. در وهله‌ی اول اتاقتان در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس از اینکه استراحت کردید و خستگی از تنتان رفت می‌توانید به بازدید از روستای پله کانی قلعه بالا بروید. در روستا می‌توانید با اهالی خون گرم روستا صحبت کنید و از صنایع دستی این روستا خرید کنید. همچنین کوچه باغ روستا نیز درصورت اینکه وقت داشته باشیم حتما به سراغش می‌رویم. برای صرف شام به اقامتگاه برمی‌گردید و بعد از آن دورهمی در شب برای آتیشونی، یعنی شب نشینی دور آتش و نوشیدن چای و سیب زمینی آتیشی، دور هم جمع می‌شویم.

روز دوم: پس از صرف صبحانه، به همراه لیدر و یک محیط‌بان راهی پارک ملی توران می‌شویم. منطقه حفاظت شده توران یا خارتوران به آفریقای ایران شهرت دارد که ذخیره گاه زیست کره ایران است. این پارک بعد از سرنگتی آفریقا دومین منطقه بیوسفر جهان به‌شمار می‌آید. ما در پارک توران می‌خواهیم از گور ایرانی دیدن کنیم و اگر خوش شانس باشیم یوز ایرانی را نیز زیارت کنیم. کویر نوردی را نیز در برنامه‌های‌مان داریم. صبح تا ظهر مشغول این برنامه هستم و بعد از آن  برای صرف ناهار به اقامتگاه بازمی‌گردیم و بعد از ناهار و لختی استراحت، به دیدن کلوت‌ها و قنات‌های اطراف روستا میٰ‌رویم. تا عصر به دیدن قنات‌های تاریخی منطقه خواهیم رفت. قنات‌هایی که در طول سال‌ها آب خوردن و کشاورزی مردمان این منطقه از کویر را می‌داده است. بعد از برگشتن به روستا پیشنهاد می‌کنیم که به بالاترین نقطه‌ی روستا برویم و به تماشای غروب بنشینیم. در شب قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های روستا حال و هوای بی‌نظیری دارد. شما بعد از صرف شام می‌توانید روی پشت بام به دیدن ستاره بپردازید.

روز سوم: امروز پس خوردن صبحانه محلی، برنامه بازدید از کویر رضا آباد را داریم که در اینجا نیز به همراه یک لیدر محلی می‌روید. نام این کویر هم نام روستایی در ابتدای همین کویر است. برای ماسه بازی و گرفتن عکس‌های هنری به آنجا رفته ایم. پس از آن با انرژی‌ای دو چندان و خاطراتی سرشاز از سرزندگی شما به خداوند میسپاریم.

wink در نظر داشته باشید اگر با ماشین خود به این سفر بروید، هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش میابند. ولی اگر وسیله نقلیه ندارید نگران نباشید ما برای شما فراهم خواهیم کرد.

وعده‌های غذایی:

  • صبحانه: پنیر و کره محلی،‌ سرشیر، تخم مرغ رسمی
  • ناهار: غذاهای برنجی
  • شام: غذاهای نونی

mail یادآوری:

برای حفاظت از محیط زیست، لطفا مراقب محیط باشید و کمتر از لوازم یکبار مصرف استفاده نکنید.

حتما شرایط و مقررات را مطالعه کنید و اگر ابهامی بود با ما تماس بگیرید.

در صورت کنسلی تا ۷۲ ساعت قبل از شروع سفر ۳۰ درصد تا ۴۸ ساعت ۵۰ درصد و کمتر از ۴۸ ساعت ۱۰۰ درصد هزینه کسر می‌شود.

enlightenedلوازم ضروری: کارت شناسایی، دارو و لوازم شخصی، کفش و لباس مناسب

enlightenedلوازم پیشنهادی: دوربین عکاسی، دفترچه بیمه،‌ فلاسک و قمقمه، ملحفه، زیرانداز، حوله، عینک

شروع قیمت IRR  2,400,000 به ازای هر نفر
2400000
مجموع قیمت 2,400,000 IRR