سفر به قصر بهرام - 2روز

۷۱

جاذبه‌های این سفر:  معدن نمک و حوضچه سبز جادویی ( نمک گشت) ، بازید از قصر بهرام و آفرود ( بهرام گشت)

جاذبه‌های اختیاری: روستای تاریخی پاده، کاروانسرای صفوی ده نمک، کوه اژدها، غار پیرزن، آسمان گشت، کهن گشت

 اقامت: اقامتگاه بوم‌گردی قصر شیرین

 تعداد وعده‌های غذایی: ۱ صبحانه، ۱ نهار، ۱ شام

 مدت اجرا: ۲ روز و ۱ شب

 استان مورد نظر: سمنان، گرمسار

 درجه سختی: آسان

 قیمت برای هر نفر:   ۳۷۷۰۰۰ تومان (این مبلغ برای حداقل ۴ نفر تعیین شده است که با تغییرات نفرات مبلغ نیز متفاوت خواهد بود)

 خدمات: بیمه سفر

 مسافت از تهران: ۱۰۲ کیلومتر، ۱/۵ ساعت

برنامه سفر:

mail یادآوری: شما با وسیله شخصی‌تان به این سفر می‌روید،‌ برای راحتی بیش‌تر خود شما و کمتر شدن هزینه‌ها.

روز اول: شما از مبدا باید جوری به سمت اقامتگاه بیاید که حوالی ساعت ۱۴برسید تا برنامه‌ها با نظم و ترتیب برگذار شود. ما در اقامتگاه منتظر شما هستیم تا اتاق‌تان را در اختیارتان قرار دهیم. پس از استراحت کوچک آماده برگذاری نمک گشت می‌شویم. این برنامه ۵ ساعت زمان خواهد برد که در فاصله‌ی نیم ساعتی اقامتگاه قرار دارد. نمک گشت شامل معدن نمک گرمسار که جز معروفترین معدن‌های نمک کشور و حوضچه سبز جاوید است. تونل نمکی در گرمسار بزرگترین معدن و تونل نمکی در منطقه خاورمیانه است و در حال حاضر ۴۰ تونل نمک را در خود جای داده است. هوای داخل معدن خنک و مطبوع است که تنفس این هوا خواص مفید و درمانی دارد. پس از آن به سمت حوضچه سبز جادویی می‌رویم. اگر هوا مناسب باشد می‌توانید در این حوض شنا کنید. نکته جالب توجه اینه که حتی اگه شنا هم بلد نباشید ناخوداگاه روی آب شناور میمونید. بعد از یک تفریح حسابی و دیدن منظرهای نمکی شگفت انگیز تقریبا وقت غروب شده که باید کم کم به سمت اقامتگاه برویم. در اقامتگاه گرد هم می‌نشینیم و شام را دورهم بخوریم و دل به آسمان پر ستاره کویر بسپاریم. در کنار این بازدید، آتشی برپا می‌کنیم و چای و سیب زمینی آتیشی، طعم این شب را بر زبان‌ و قلب‌مان ثبت می‌کند.

روز دوم: پس از خواب دلچسب در یک محیط روستایی و خوردن صبحانه محلی، با انرژی خود را برای یک برنامه‌ی جذاب آماده می‌کنیم. امروز برای شما بهرام گشت رو فراهم کردیم. بهرام گشت شامل بازدید از پارک ملی کویر، بازدید از جاده سنگفرش ابریشم، بازدید از کاروانسرای قصربهرام،کاروانسرای عین الرشید و حرم سرا است. این برنامه با ماشین‌های شاسی بلند و آفرود برگزار می‌شود. ابتدا به پارک ملی کویر می‌رویم. پارک ملی کویر یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شده ایران است که بیشتر آن در شهرستان گرمسار استان سمنان است. این پارک زیستگاه گور ایرانی و یوز ایرانی نیز هست. پس از این به جاده ابریشم که سنگفرش است می‌رویم. این جاده جز اولین جاده های احداث شده در جهان است. سپس برای بازدید تاریخ باستان ایران به سمت کاروانسرای قصر بهرام، عین الرشید و حرمسرا می‌رویم. مجموعه قصر بهرام مربوط به دوره ساسانی است و توسط شاه بهرام ساسانی یا بهرام گور ساخته شده‌است. کاروانسرای عین الرشید مربوط به دوره ایلخانی است که در فاصله‌ی دو کیلومتری قصر بهرام است. پیشبینی می‌شود که این برنامه چیزی حدود ۷ تا ۸ ساعت به طول می‌انجامد که برای اینکه به همه‌ی برنامه برسید لازم است از صبح زود شروع کنید تا وقت نهار برگردیم به سمت اقامتگاه. توجه داشته باشید که اگر ماشین از خودتان باشد تا حد زیادی مبلغ تور کاهش خواهد یافت. بعد همه‌ی این برنامه های جذاب و تاریخی برای صرف نهار به قصر شیرین برمی‌گردیم.

وعده‌های غذایی:

  • صبحانه: نان، پنیر، کره، مربا
  • ناهار: رشته پلو مخصوص
  • شام: میرزاقاسمی، کتلت

mail یادآوری:

برای حفاظت از محیط زیست، لطفا مراقب محیط باشید و از لوازم یکبار مصرف استفاده نکنید.

حتما شرایط و مقررات را مطالعه کنید و اگر ابهامی بود با ما تماس بگیرید.

در صورت کنسلی تا ۷۲ ساعت قبل از شروع سفر ۳۰ درصد تا ۴۸ ساعت ۵۰ درصد و کمتر از ۴۸ ساعت ۱۰۰ درصد هزینه کسر می‌شود.

enlightenedلوازم ضروری: کارت شناسایی، دارو و لوازم شخصی، کفش و لباس مناسب

enlightenedلوازم پیشنهادی: دوربین عکاسی، دفترچه بیمه،‌ فلاسک و قمقمه، ملحفه، زیرانداز، حوله، عینک

شروع قیمت IRR  3,770,000 به ازای هر نفر
3770000
مجموع قیمت 3,770,000 IRR